Skip to content Skip to footer

“Burcular” diye çağırdığımız stajyerlerimiz Burcu Öztek ve Burcu Avcı; okudukları Yeditepe Üniversitesi Hemşirelik Bölümünde 20 Nisan 2012 tarihinde HIV ve AIDS ile ilgili bir panel düzenledi. İşte o koşuşturmalı günü bizim için anlatıyorlar;“Bugün koşuşturma, heyecan ve stres dolu bir gündü. Çünkü ben Burcu ÖZEK ve grup arkadaşım Burcu AVCI sonunda çok zamandır uğraşıp da ayarlayamadığımız HIV ve AIDS’in sosyal, tıbbi, hukuksal ve toplumsal boyutu başlıklı sempozyum için koşuşturduk ve sonunda amacına ulaşan bir sempozyum gerçekleştirebildik.

Tabi bu noktada hiçbir zaman bizi kırmayan, her zaman destekleyen ve bu stresli durumda bizi sakinleştiren Pozitif Yaşam Derneği’nin güzel yüzü Çiğdem ŞİMŞEK’in imdadımıza hızır gibi yetiştiği aşikâr.

Dernekteki sorumlumuz olan Çiğdem abla, doğru bilinçlenmemiz konusunda bize yardımcı olduğu gibi, bugün Yeditepe Üniversitesi hemşirelik bölümündeki arkadaşlarımızın da doğru bilinçlenmesi için HIV ve AIDS’i pek çok yönü ile anlattı. Aynı zamanda, geleceğin hemşire adaylarına hemşirenin, HIV/AIDS ile yaşayan hastaya yaklaşımının önemi ve hemşirenin bu konudaki rolleri konusuna da bilgiler verdi. Daha çok sohbet havası içerisinde bazen karşılıklı sorularla, bazen de yaşanan öykülerle öğrencilerin merakı giderildi ve doğru bilinçlenmesi sağlandı.

Sözlerimi bitirirken, PYD ailesine ve Çiğdem ŞİMŞEK’e bizlere kattıklarından, topluma katmaya çalıştıklarından dolayı teşekkür ediyor ve faaliyetlerini daha yıllar boyu sürdürmelerini diliyorum.”

Burcu ÖZEK