Skip to content Skip to footer

Bir gönüllümüz bizi arayarak yaşadığı semtte HIV/AIDS’e ilişkin duyarlılık yaratmak istediğini belirtti. Kendisine işyerindeki panoya asmak üzere poster ve dağıtması içinde broşür gönderdik…

Mustafa Yükselyalçın’a gönüllülüğü ve bu anlamlı çabası için teşekkür ederiz…

Mustafa Bey bizim için yazdı:

“Merhabalar,

Ben Adana’nın Ceyhan ilçesinde internet cafe işletmecisiyim. Arkadaşımın tavsiyesi üzerine İncir Reçeli filmini izledim ve çok etkilenerek HIV hakkında araştırma yaptım. Yaptığım araştırmalar neticesinde Pozitif Yaşam Derneği’ne ulaştım. İnternet sitesinden takip edip  araştırmalarıma devam ettim. 

İnsanlara ne kadar sıcak yaklaşıldığını gördüm ve yaşanmış hikâyeleri okudum, etkilendim. Bunun gibi topluma yönelik çalışmalarda maddiyattan önce maneviyatın ne kadar önemli olduğunu gördüm. Yapılan çalışmalarla insan hayatının hiçe sayılmadığı fakat sırf ön yargılar yüzünden insanların kendilerini ölüme terk ettiğini düşünmenin ben ve ülkem için ne kadar acı verici olduğunu ve bu konuda insanlara ne kadar destek olabilirsek o kadar daha iyi olacağını fark ettim; bu konuda hayata ’Pozitif Bak‘ diyerek dernek üyeleri ile irtibata geçtim. Onlar da sağ olsunlar ilgilendiler. Benim için ufak ama başkaları için büyük  bir adım. Bu yolculukta ben de varım demek  adına Pozitif Yaşam Derneği’ne teşekkür ediyor, çalışmalarının başarılarını diliyorum.  

Yapılacak daha çok şeyler var diyorum…”

Mustafa Yükselyalçın