Skip to content Skip to footer

Pozitif Yaşam Derneği Hukuk Poliklinikleri-2 projesi kapsamında yürüttüğü Anadolu Saha Ziyaretlerine Şubat ve Mart aylarında gerçekleştirdiği Eskişehir, Antalya, Manisa ve Aydın ziyaretleri ile devam etti. Geçtiğimiz aylarda gerçekleştirilen Samsun, Trabzon, Şanlıurfa, Diyarbakır,  Mersin, Adana, Gaziantep, Hatay, Kayseri, Sivas,  Ankara illeri ziyaretleri ile hedeflenen ziyaretleri büyük oranda tamamlanırken, projenin ikinci etabı olan HIV Pozitiflere yönelik kapasite geliştirme eğitimlerine de Samsun ile başladı.

Hukuk Poliklinikleri-2 projesi Saha Koordinatörü Arda Karapınar’ın yürüttüğü ziyaretlerde, HIV takip ve tedavisi yapan Hastaneler, İl Sağlık Müdürlüğü Bulaşıcı Hastalık şube müdürlükleri ve Valiliklerle görüşülerek, bahsi geçen illerde yaşayan HIV Pozitiflerin tedaviye erişim olanaklarının ve hizmet kalitesinin arttırılması, varsa yaşadıkları Hak ihlallerinin proje kapsamında Hukuki süreçlere taşınması ve olası hak ihlallerinin engellenmesi hedefleniyor.

İlerleyen günlerde gerçekleştirilecek ziyaretlerle ilgili notları Facebook ve Twitter sayfalarımızdan takip edebilir, ziyaretlerle ilgili olası temaslarınız için (212)288 38 83 Numaralı hattımızdan bize ulaşabilirsiniz.

Anadolu ziyaretlerimizde bizleri ilgiyle karşılayan tüm yetkililere ve ziyaretlerimizde bizleri yalnız bırakmayan danışanlarımıza özellikle teşekkür ederiz.