Skip to content Skip to footer

HIV Pozitiflere ve yakınlarına ücretsiz olarak; psikolojik, tıbbi, beslenme, psikiyatri, hukuk ve akran danışmanlıkları konularında hizmet sağlayan Destek Merkezimiz sosyal hizmet konularında da danışmanlık vermeye devam ediyor.

Mart ayı içerisinde 83 akran danışmanlığı, 6 beslenme danışmanlığı,  29 psikolojik danışmanlık, 10 tıbbi danışmanlık, 1 psikiyatrik danışmanlık ve 6 hukuk danışmanlığı olmak üzere 57 HIV ile yaşayan kişiye 135 danışmanlık hizmeti sağlanmıştır.

Sosyal hizmet danışmanlığından yararlanarak 2 arkadaşımız yeşil kart ile sosyal güvenceye kavuştular. Evlilik öncesi testte HIV ile yaşadıklarını öğrenen 2 çiftimiz yasal olarak evlilik işlemleri sırasında bizden aldıkları danışmanlık sayesinde karşılaştıkları sorunları aşarak nikâh günlerini aldılar. Mülteci bir danışanımız için uzun süren çalışmalar sonunda ilaçlarının karşılanması için İstanbul Valiliği Sosyal Yardımlaşma Vakfı’na müracaatımız olumlu yanıtlandı ve 3 aylık ilaç tedavisine kavuştu.

Hukuk Poliklinikleri Projesi kapsamında Samsun ilimizi ziyaret  ederek, HIV ile yaşayan arkadaşlarımız ile bir eğitim gerçekleştirdik.

Proje Koordinatörümüz, Psikologumuz ve destek merkezi  çalışanlarımız ile gittiğimiz ziyaret kapsamında, Samsunda yaşayan HIV Pozitif arkadaşlarımızın süreçleri ile ilgili yüz yüze sohbet etme fırsatı bulduk.

Mart ayı içerisinde 23 yani tanı alan arkadaşımız ve HIV ile yaşadığını bilen ama bu güne kadar Dernekle iletişime geçmemiş 3 arkadaşımız destek merkezimizi ziyaret etti.

Yasin Erkaymaz
Destek Merkezi Koordinatörü