Skip to content Skip to footer
Destek merkezimiz hafta içi her gün 09.00 / 18.00 saatleri arasında hizmet vermektedir.
0850 888 05 39
Danışma Hattı
0216 418 10 61

Pozitif Yaşam Derneği EkşiFest’deydi!

Bu yıl 13. yaşını kutlayan ve  artık hiçbir kapalı mekana sığmadıklarını söyleyen Ekşi Sözlük yazarları 25 Haziran 2011 Cumartesi günü Park Orman’da gerçekleştirilen EKŞİFEST’te  bir araya geldiler !  Festival boyunca enerji hiç düşmedi,saat 12.00 da başlayan festival,bir çok müzik grubunu dinleme fırsatının yanı sıra gelenlere eğlenceli aktiviteler sundu.

TOGV, BEDD, WWF, LÖSEV  gibi sivil toplum kuruluşlarının yanında Pozitif Yaşam Derneği de Ekşi Sözlüğün davetlisi olarak festival alanındaydı ve etkinlik boyunca  gelen soruları cevaplayarak HIV/AIDS konusunda bilgilerini paylaştı.

Ekşi Sözlük yazarlarının katıldığı festivalde Pozitif Yaşam Derneğine gösterilen ilgi çok yoğundu. “Pozitif Bak! “ pankartlarıyla stantını kuran Dernek  neredeyse herkesin ugradığı  bir nokta  oldu. Yazarlar tarafından sorulan sorular dernek üyeleri ve gönüllüler tarafından cevaplandırılırken, HIV/AIDS konusuna ilişkin yanlış bilgiler ve önyargılar düzeltildi. Tıp öğrencilerinden oluşan TurkMSIC üyeleri  de Pozitif Yaşam Derneği stantında “soru-cevap çekilişi”  ile HIV ve AIDS konusunda onlarca kişiyi bilgilendirerek broşür ve kondom dağıttılar.

Gece yarısına dek süren festivalde yazarlar yağan yağmura ragmen  MFÖ şarkılarında eğlenmeye devam ettiler. Pozitif Yaşam Derneği açısından da çok verimli geçmiş olan etkinliğin toplumsal bilinçlenme konusunda önemini vurgulamak yerinde olacaktır. Sivil Toplum Kuruluşlarına bu toplumsal bilinçlenmeyi sağlayabilmesi için böyle aktivitelerde yer alma fırsatının verilmesi toplum için umut vericidir.

Büyük bir katılımla orda yerlerini alan Ekşi Sözlük yazarları festival sonrasında yazdıkları yorumlarla etkinlikten ne kadar memnun kaldıklarını belirttiler;

“eşimle katılıp pek bir eğlendiğim, yağmurun damgasını vurduğu, bedava kornetler, dove ürünleri, diş macunu, futbol topu, turkcellden bir haftalık 200 dakika gibi bir sürü avanta ıvır zıvırla döndüğüm benim için hoş anılar yaratan ve güzel insanlar tanımama vesile olan festival”

“ekşi sözlük’ün düzenlediği partilerin en güzeli ve en iyi organize edilmiş olanı. İstisnasız herkes çok eğlenmiş. Emeği geçenlere gerçekten teşekkür etmek gerekiyor.Böyle  organizasyonlar devam etmeli.”

Müge Öner

Pozitif Yaşam Derneği 2011 Stajyeri – Gönüllüsü

Festival’in videosunu izlemek için:

http://www.youtube.com/watch?v=uWI8NeDYaws&feature=player_embedded#at=942