Skip to content Skip to footer

Psikolojik, tıbbi, beslenme, psikiyatri, hukuk, akran ve sosyal hizmet danışmanlıkları konularında hizmet sağlayan destek merkezimizde bu ay içinde 82 Akran Danışmanlığı, 17 Beslenme Danışmanlığı,  20 Psikolojik Danışmanlık, 4 Psikiyatrist danışmanlık ve 7 Hukuk Danışmanlığı olmak üzere 49 HIV ile yaşayan kişiye 130 danışmanlık hizmeti verdik.

16 danışanımız ilaca erişim, sosyal güvenceye ulaşım, hastanede ya da diğer kurumlarda karşılaştıkları sıkıntılar ile ilgili vaka yönetimi hizmeti ile sosyal hizmet desteğinden yararlandı.  3 kişiye HIV direnç testi yapılmasını sağladık. 3 kişiye antiretroviral ilaç desteği verdik. 4 danışanımızın ilaca erişim sorunu hastane-eczanelerle yapılan görüşmelerimiz sonucunda giderildi.

7 Nisan tarihinde Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi Enf. Hast. Uzm. Dr. Fatma Sargın’ı derneğimizde ağırladık. 30 dan fazla HIV pozitif danışanımızın sorularını yanıtlayan ve sunum gerçekleştiren Fatma Hanım’a buradan bir kez daha teşekkür ederiz.

Nisan ayı içerisinde 14 yeni tanı alan arkadaşımız ve HIV ile yaşadığını bilen ama bu güne kadar dernekle iletişime geçmemiş 4 arkadaşımız ile birlikte toplam 18 kişi derneğimizi ziyaret ederek destek hizmetlerimizden yararlanmaya başladılar.

Pozitif Yaşam Destek Merkezi Ekibi