Skip to content Skip to footer

Dernek Başkanımız Nejat Ünlü ve Hukuk Poliklinikleri Saha Koordinatörü Yasin Erkaymaz 7-8 Nisan 2012 tarihlerinde, Hukuk Poliklinikleri eğitimleri çerçevesinde Diyarbakır İlimizi ziyaret ettiler.

Diyarbakır ve çevre illerden gelen dört HIV pozitif danışanımız ve bir HIV pozitif arkadaşımızla birebir görüşmeler gerçekleştirerek, arkadaşlarımızın ve HIV pozitif yakınlarının Diyarbakır’ da HIV ile yaşarken kazandıkları deneyimleri, sorunları ve süreçleri konusunda derinlemesine görüşmeler gerçekleştirildi.

Düzenli ilaç kullanımının önemi ve direnç, düzenli yaptırılması gereken kontroller ve testlerin aksatılmamasının önemi, çocuk sahibi olmak konusunda yapılabilecekler, HIV pozitiflerin hukuksal hakları ve  Sosyal Güvence ulaşma konusunda yaşanan sorunlar olduğunda yapılması gerekenler ile ilgili detaylı bilgi paylaşımında bulunduğumuz arkadaşlara merkezimizde bastırdığımız kitapçık ve broşürleri teslim ettik. Bizler ile görüşmeye katılarak eğitimlere dahil olan tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz.