Skip to content Skip to footer

XVII. Uluslararası AIDS Konferansına katılıyoruz.

2 yılda bir düzenlenen ve gerek bilimsel çalışmaların sunulduğu gerekse ulusal ve uluslarası Sivil toplum örgütlerinin tanıtım ve işbirliği olanakları yarattığı Uluslarası AIDS konferansının XVII.si bu yıl 3-8 Ağustos tarihleri arasında Meksika’da düzenleniyor.

Pozitif Yaşam Derneği olarak ilk kez katılacağımız AIDS konferansında Sivil Toplum örgütlerinin tanıtım arenası olan “Global Village” da stand açacağız. AIDS 2008 konferans programı HIV tedavi ve araştırmaları ile en güncel sunumların yanı sıra HIV politikaları ve uygulama örneklerini içeren sunumlardan oluşuyor.  (www.aids2008.org)

Konferans oturumlarına ek olarak, AIDS 2008 katılımcılara açık olan bir dizi program aktivitesi de içeriyor. Bu program aktiviteleri;

The Global Village (Küresel Köy): The Global Village Küresel olarak HIV/AIDS’e yanıtta HIV’den etkilenen ve marjinalleştirilen grupların yoğun bir şekilde katılımının sağlanmasını amaçlıyor ve bu yolla etkin önleme ve tedavi olanaklarını topluluklarla paylaşmayı hedefliyor.Global Village aktiviteleri arasında forumlar, sunumlar, işbirliği geliştirme alanları, STK standları bulunuyor.

The Youth Programme (Gençlik Programı): Gençlik Programı gençlik kürsüsü, elektronik gençlik bülteni, gençlik medya merkezi, gençlik sunum alanları, gençlik rehberlik aktiviteleri ve gençlik web sitesi gibi aktivitelerle gençliğin HIV/AIDS alanında katılımını ve gençlik konularının tartışılmasını güçlendirmeyi hedefliyor.

The Cultural Programme (Kültür Programı): Kültür Programı da sanat ve kültürel çalışmaların HIV/AIDS’e yanıt ve HIV/AIDS’in önlenmesindeki önemini vurgulamak amacıyla bir dizi görsel sanat, edebiyat, film ve video örnekleri sunuyor.

XVII AIDS konferansında Türkiye’den Pozitif Yaşam Derneği dışında Turkmsic(Türk Tıp Öğrencileri Birliği)’ten Müge Çevik’te Türk Tıp öğrencilerinin HIV/AIDS e ilişkin bilgi ve tutum araştırması sonuçlarını paylaşacak.