Skip to content Skip to footer

8 Mart Dünya Kadınlar günü nedeniyle HIV Pozitif kadınlar, kadın eşler, ablalar, anneler olarak dernek çatısı altında ilk kez bir araya geldik.

13 Mart 2010 cumartesi günü bir araya geldiğimiz bu ilk tanışma toplantımızda Pozitif Kadınlar olarak her ay buluşmayı ve her ay değişik bir konu işlemeyi kararlaştırdık. İkinci toplantımızda “HIV Pozitif Kadın ve Tıbbi Boyutu”nu konuşmak için sözleştik

Değişik kesimlerden sadece kadınların buluştuğu bu günde kısırlı, poğaçalı, kekli, güzel sohbetli bir gün geçirdik. Kahvelerimizi içtik, fallarımıza baktık.

HIV Pozitif yakını arkadaşımız anlatıyor:

“Bence HIV + ve yakını kadınların bir araya gelmesi her anlamda önemli. Hem ruhsal hem de sosyal anlamda. Bazen maddi ve manevi anlamda bile olabiliyor. Ben HIV Pozitif yakını olarak şunu gözlemliyorum; insanların başına ne gelirse gelsin hayata daha sıkı bağlanıyorlar. Birbirimize destek olmak, birbirimizin dilinden konuşmak iyi geliyor.

Her zaman bir araya gelip sesimizi yetkili kişilere duyurmak için bir takım projeler üzerinde konuşuyoruz. Bunları detaylı bir şekilde paylaşıp bu projelerde görev alıyoruz.

Bir arada olmak önemli çünkü manevi gücümüzü, enerjimizi birbirimizden alıyoruz. Hayat paylaşabiliyorsak güzel, öyle değil mi?”

Selma…