Skip to content Skip to footer

M·A·C Kozmetik ve  M·A·C Aids Fonu Asya Bölgesinde Viva Glam Koleksiyon Lansmanı’nı geniş bir basın katılımı ile Tokyo Grand Hyatt Otel de gerçekleştirdi. Asya Bölgesi’nden ve uluslararası 30 medya mensubunun izlediği etkinlikte MAC Viva Glam sözcüsü Lady Gaga’ya Viva Glam konseptinden esinlenerek Kanadalı  sanatçı Terence Koh tarafından  özel tasarlanmış piano eşlik etti.

900’e yakın uluslararası ve eklektik bir izleyici kitlesinin katıldığı gecede Naomi Matsushima, Riisa Naka, Kyoko Kano gibi ünlü isimlerle moda, müzik ve show dünyasından birçok önemli isim Lady Gaga’nın bu özel performansını Tokyo’nun en yeni sanat ve moda platformu TABLOID’de izlediler.

Japonların geleneksel düğün törenlerini andıran bir atmosfere hayran kalan izleyici kitlesi Lady Gaga’nın sahneye çıkması için yoğun bir tezahuratta bulundu.Işıkların tamamen kısılması ile hareketli sahnede bembeyaz kostümü ile Lady Gaga belirdi ve piano eşliğinde oldukça duygusal bir yorumla Speechless şarkısını seslendirdi. Bu şarkıyı Allejandro takip etti ve adeta bir hayal dünyası yaratan sahne performansı Bad Romance ile şarkısı ile son buldu. Bu sırada sahneye “kiraz çiçekleri” ve “kar taneleri” yağmaya başladı.

Bu performansın sonrasında Japonya’nın dinamik ikilisi “the Dexpistols” isimli dj’ler sahne aldı ve tüm gece boyunca izleyenleri muhteşem müzikleri ile coşturmaya devam ettiler.  Lansman etkinliği için Terence Koh tarafından özel tasarlanmış piano Lady Gaga tarafından bu özel günün anısına imzalandı ve 30 Nisan’da Donettella Versace ve Anna Wintour “Art of Elysium” müzayedesinde açık arttırmaya çıkarılması amacı ile New York’a getirildi. Pianonun satışından elde edilen bağış New York’taki Harlem Aile Sağlık Merkezi’nin Aids ile yaşayan çocukların ve ailelerinin psikolojik, fiziksel tedavi ve sosyal destek sağlayan özel programında kullanılacaktır.  Daha fazla bilgi için: www.theartofelysium.org

Lady Gaga ve Cyndi Lauper tarafından sözcülüğü yapılan 2010 yılı Viva Glam kampanyası MAC Aids Fonu’nun hem HIV/AIDS konusunda farkındalığı arttırması hem de dünyadaki tüm kadınları bu konuda biliçlendirmek ve korumak için Mart ayından itibaren 2.2 milyon Amerikan Doları kaynak sağladı. Ayrıca bu kampanya tüm Viva Glam kampanyaları arasında en başarılı kampanya olarak da MAC Aids Fonu tarihine geçti.

Japonya Tokyo’da gerçekleştirilen bu etkinlik sonrasında MAC Aids Fonu Japonya Şubesi Japon Unicef’ine 110.000 Amerikan Doları para bağışında bulundu. Bu bağış Anneden Çocuğa HIV/Aids bulaşmasını engellemeyi amaçlayan özel bir programda kullanılacak.

ÇAĞLA BİNGÖL M.A.C Türkiye [email protected]