Skip to content Skip to footer

Süleyman Demirel Üniversitesi TurkMSIC Yerel Kurulu olarak 3 Mayıs 2011 tarihinde Süleyman Demirel Üniversitesi Uyguluma ve Araştırma Hastanesi konferans salonunda düzenlediğimiz “Tıp Tarihi ve Cinsel Sağlık” panelimize katılarak bizleri mutlu eden Çiğdem Hanım’a öncelikle teşekkürlerimizi sunmak isteriz.

Tıp ile uğraşan herkesin tıp tarihi de bilmesi gerektiğini düşünürken çıktı aslında bu panel ilk olarak. Sonra sadece tıp tarihi hakkında olmasın dedik ve son yılların en büyük tabularından biri olan ve herkesin öğrenmesi gerektiğini düşündüğümüz cinsel sağlık oturumunu ekledik yanına. Panelin ilk oturumu yani tıp tarihi oturumu öğrenci sunumları ile gerçekleştirildi ve oturum başkanımız Yrd. Doç. Dr. Esin KULAÇ’a da teşekkür etmeden geçmek olmaz diye düşünüyoruz.İkinci oturumumuz ise Kadın Doğum ve Çocuk Anabilim Dalından Yrd. Doç. Dr.İlker GÜNYELİ hocamızın “Cinsel Yolla Bulaşan Hastalıklar” konulu sunumu ile başladı.

Pozitif Yaşam Derneği’nin değerli konuşmacılarından Çiğdem ŞİMŞEK ile sohbet tadında bilgilendirilmemiz ile devam etti ve gün sonunda herkes mutlu ve farkındalık kazanmış olarak panelimizden ayrıldı.Organizasyon Komitesinde olan arkadaşlarım H.Sina TÖNGE, Selin UYSAL, Begüm KANBİR, Merve GÜRSOY, Merve AKDENİZ, Nisa ÖRMECİ, Ziya KOKARAĞAÇ, Emrah TAT, Emre YORGANCIGİL,  Melike Argaç, Gizem KAHRAMAN ve Göksun GÜNAYDIN’a teşekkür ederim.

Mert SAKARYA
Panel Başkanı