Skip to content Skip to footer

18 Haziran 2011 cumartesi günü “Kadın Dayanışma Toplantısı” Pozitif Yaşam Destek Merkezi’nde düzenlendik. Organizasyonu yapan Dernek gönüllüsü Selma toplantıların sonbaharda devam edeceğini haber veriyor…

“Pozitif Yaşam Derneği olarak başlattığımız  HIV pozitif kadınlarımıza yönelik toplantımızın birincisinden sonra ikincisini az bir katılımla yaptık. Geçen toplantıda beş kişi geldi. Bu toplantıda da üç kişi geldi. Aslında katılanlar memnun kalıyorlar, fakat katılım az olduğu için hep aynı kişiler ve aynı konular olunca tabi bu kez istediğimiz gibi birbirimize destek olamıyoruz.Bu üzücü bir durum. Çünkü biz HIV pozitif kadınlarımız için ordayız, ama kadınlarımız gel/e/miyorlar. Çalışanlar, çekinip gelemeyenler, eşleriyle gelmek isteyenler var, hiç gerek duymayanlar var vb.

Toplantılarda şuna dikkat ettim. Kadınlarımız daha çok eğitim istiyorlar, bizde şöyle bir şey düşünüyoruz. Şimdilik yaz sebebiyle toplantılara ara verdik. Çünkü katılım üç beş kişi bu yüzden kışın daha geniş eğitim içerikli bir kadınlar toplantısı yapmayı düşünüyoruz.”

Sevgi ve Saygılarımla
Selma