Skip to content Skip to footer

Ben HIV pozitif kardeşi olan bir ablayım. 3 yıldır Pozitif Yaşam Derneği’nde büyük keyif alarak gönüllü olarak çalışıyorum.

Derneğe gidip geldiğim süre içinde hep düşündüğüm  bir şeyler vardı; Neden kadınlar az geliyor? Hep erkekler çoğunlukta, kadın sayısı çok ama çok az. Çekindikleri bir şey mi var, yada davet mi bekliyorlar. Acaba bir kadınlar günümü yapsak belki o zaman gelirler”. Bu düşünceden yola çıkarak;    14 Haziran 2011 tarihinde ilk kadınlar günü toplantımızı gerçekleştirdik.

Toplantının amacı HIV ile yaşayan kadınlarımızın sorunlarını dinlemek ve bu anlamda destek olmaktı. Bu toplantılarda ki arzum hem pasta, börek yiyelim hem de HIV/AIDS hakkında bilgilenelim. En önemlisi haklarımız için mücadele etmek amacıyla birlik olmak.

Toplantımıza katılanlar arasında Derneğimizin Avukatı Habibe Hanımda vardı.. HIV/AIDS ile yaşayanların haklarını ve kadın hakları ile ilgili bizleri bilgilendirdi.

Toplantımıza çok fazla katılım olmadı ama  gelen kadınlarımız bundan çok memnun kaldılar. Kendilerini düşünüp sadece onlara özel bir toplantı yaptığımız için çok mutlu olduklarını ve tekrarını istediler.

Ben HIV pozitif kadınlarımızı dernekte daha çok görmek istiyorum. İnanıyordum ki; toplantılara katılım sağlandıkça bunlar faydalı buluşmalar olacaktı. Sonraki buluşmalarda eğitimler düzenlemek ve ayrımcılık karşısında haklarına yönelik savunuculuk yapmalarını sağlamak da var.

Kısaca az kişiydik ama anlamlı ve keyifli geçen bir kadınlar toplantısı oldu. Bundan böyle ayda bir kadın dayanışma toplantılarını yapacağız.  İkinci kadınlar toplantımızı 18 Haziran 2011 Cumartesi günü yapacağız

Aynı dili konuşanlar değil, aynı duyguları paylaşanlar anlaşabilirler.” (MEVLANA)

Hayat paylaşabiliyorsak güzeldir.

Sevgiler
HIV Pozitif ablası…