Skip to content Skip to footer

Haklarınızı Öğrenmek ister misiniz? ‘HIV’le Yaşamak ve Haklarımız” Eğitimine çağrı..

Küresel Fon Türkiye HIV/AIDS Önleme ve Destek Programı kapsamında T.C. Sağlık Bakanlığı Proje Uygulama Birimi ile Pozitif Yaşam Derneği koordinasyonunda “HIV’le Yaşamak ve İnsan Hakları Çalışması” yürütülmektedir. Bu çalışma kapsamında HIV’le yaşayan kişileri yaşadıkları ihlaller karşısında güçlendirmek, ihlaller yaşanmadan temel haklar konusunda bilgi sahibi olmalarını ve akranlarını da bu konuda bilgilendirerek dayanışma ortamını sağlamak amacıyla bir eğitici eğitimi programı hazırlanmıştır. Kasım ayının sonunda iki hafta sonunda gerçekleştirilecek bu eğitimi Bilgi Üniversitesi İnsan Hakları Bölümü’nden İdil Işıl Gül ve İstanbul Üniversitesi Adli Tıp Bölümü’nden Tunç Demircan vereceklerdir.

Eğitimin genel çerçevesini, kurgulanmış bir örnek HIV Pozitif vaka üzerinden, tanı almakla beraber başlayan ve devam eden süreç içinde karşılaşılması olası sorunlar ve bu sorunlar karşısında kişiyi koruyacak olan ulusal ve uluslar arası düzeyde tanımlanmış ve kabul edilmiş hakların neler olduğu ve bu hakların nasıl kullanılabileceği oluşturmaktadır.

Eğer bu eğitime katılmayı düşünüyorsanız, lütfen ekteki başvuru formunu doldurarak bana gönderiniz. Dernek merkezinde yapılacak olan eğitime şehir dışından katılacak olan arkadaşların yol masrafları karşılanacaktır.

Eğitime ilişkin sorularınız, görüşleriniz olursa lütfen benle irtibata geçin.

Sevgiler, selamlar,    

Murat Yüksel

Pozitif Yaşam Derneği