Skip to content Skip to footer

Pozitif Yaşam Destek Merkezi, Anadolu’da yaşayan HIV Pozitif kişilere ulaşmak ve hem onların yaşabileceği sorunları, öncesinde ortadan kaldırmaya yönelik temaslarda bulunmak üzere yürüttüğü Anadolu ziyaretleri çerçevesinde Adana ve Mersin ziyaretlerini gerçekleştiriyor.

Pozitif Yaşam Derneği (PYD) bu yıl içindeki diğer ziyaretlerinde  Samsun, Trabzon, Urfa, Ve Diyarbakır’da HIV pozitif takibi yapan enfeksiyon servisleri, valilikler, sosyal yardımlaşma vakıfları vb kurum ve kuruluşlarla görüşmüştü.

İstanbul dışında yalnızca İzmir’de başka bir ofisi olan PYD, bu ziyaretler vasıtasıyla Anadolu’daki HIV Pozitif  kişilere ulaşmayı, daha önce, yaşadıkları şehirlerden PYD’ne ulaşarak destek hizmetleri alan HIV+ kişileri yaşadıkları şehirlerde ziyaret ederek, yalnız olmadıklarını hissettirmek ve hizmet aldıkları birimlerle temaslar kurarak daha kaliteli hizmet almalarını sağlamaya dönük ziyaretler yapmaya önümüzdeki aylarda da devam edecek.

Daha Önceki ziyaretlerde olduğu gibi bu ziyaretlerde de enfeksiyon servisleri, Valilik sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıfları, İl sağlık müdürlükleri ile gerçekleştirdiğimiz görüşmelere ek olarak, daha evvel irtibatımız olmamış HIV ile yaşayan kişilere de ulaşmayı hedefliyoruz.

Önümüzdeki aylardaki programımıza dahil olan iller;

İstanbul, İzmir, Antalya, Ankara, Gaziantep, Şanlıurfa, Hatay, Eskişehir, Sivas, Konya, Kayseri, Aydın, Muğla, Manisa, Afyon, Denizli, Bursa, Kocaeli