Skip to content Skip to footer

“Toplumsal hoşgörü, Önyargısız yaklaşım, HIV/AIDS” 

İzmir Engelsiz Sanat Derneği olarak eğitim grubumuzun üstlendiği seminerler zincirinde 23 Ekim 2010 Cumartesi günü “Toplumsal hoşgörü, Önyargısız yaklaşım, HIV/AIDS”  konusu işlenmiştir.

Birçok sivil toplum kuruluşu temsilcisinin katılımı ile İzmir Fransız Kültür Merkezi’nde gerçekleşen seminerde Pozitif Yaşam Derneği eğitimcisinin yaptığı interaktif sunumunda; HIV/AIDS temasından yola çıkarak “ne kadar hoşgörülüyüz ve ne kadar önyargısız yaklaşıyoruz?” olgularını tartışmaya açmıştır. Kendisine tüm üyelerimiz adına teşekkürü bir borç biliriz.

İzmir Engelsiz Sanat Derneği- Yönetim Kurulu

Sunumdan izlenimler:

Aybüke ELMALI: Sunum sonucu şuna vardım; Toplumumuz ne yazık ki hoş görüsüz ve yanlış bilgilerle donatılmış. Buna karşın Çiğdem Şimşek’in sunumu çok profesyoneldi. Böyle bir seminere katıldığım için çok memnun oldum.

Erhan OLGAÇ: Bildiğimizi sandığımız şeylerin aslında bilmediğimiz, bilmediklerimizi fark etmemizi sağladığı için, keyifli sunumu pozitif enerjisiyle bizleri aydınlatan Çiğdem Hanıma teşekkürler.

Timur ÖZÇINGIRAK: Önyargılarla hareket eden bir toplumda ister istemez bundan etkilenen bireyler olarak bizleri bu konuda aydınlatan, ayrıca sunumu yapan Çiğdem Hanımın bilgisi ve sunumdaki üslubu çok etkileyiciydi. Kendisine teşekkürler.

Can TÜRKYILMAZ: HIV gibi önemli bir konuda bu kadar keyifli ve bir o kadar da bilgilendirici olan bu interaktif seminere katıldığıma çok memnun oldum. Kesinlikle son derece faydalı bir sunumdu.

ZEYNEP OKER: Toplantımıza gelince bir kez daha Türkiye gerçeği ile yüz yüze gelmiş bulunmaktayım. Sağlık konusunda insanlarımızın müthiş cahil cesaretine  sahip ve önyargımızın hat seviyede olduğunu hatırlamış oldum.


Özellikle Çiğdem hanımın toplantıda  akşamki sohbetimizde verdiği örnekler düşündürücü boyutta ! Daha çok insanın katılımıyla gerçekleşecek şekilde bu toplantının tekrarını rica ediyorum.


İzmir Engelsiz Sanat Derneği Hakkında:

Atatürk ilke ve devrimleri doğrultusunda öncelikle sanatı ve sanatın eğitici yoluyla insanı geliştirmek böylece çağdaş topluma ulaşmak için gönüllü çalışan bir sivil toplum örgütüdür. Kuruluş tarihimiz 2010’dur. İzmir Engelsiz Sanat Derneği “Eğitim, sosyal ve sanatsal” alanda çalışma sergiler. Derneğimizin yaptığı eğitim çalışmalarında amaç; doğru bilgiler sunmak, toplum bilinci oluşturmak ve sosyal olgularda farkındalık yaratmaktır.