Skip to content Skip to footer

Psikolojik, tıbbi, beslenme, psikiyatri, hukuk, akran ve sosyal hizmet danışmanlıkları konularında hizmet sağlayan destek merkezimizde bu ay, 129 Akran Danışmanlığı, 16 Beslenme Danışmanlığı,  29 Psikolojik Danışmanlık, 5 Psikiyatri Danışmanlığı ve 6 Hukuk Danışmanlığı olmak üzere 46 HIV ile yaşayan kişiye 185 danışmanlık hizmeti verdik.

33 danışanımız ilaca erişim, sosyal güvenceye ulaşım, hastanede ya da diğer kurumlarda karşılaştıkları sıkıntılar ile ilgili vaka yönetimi hizmeti ile sosyal hizmet desteğinden yararlandı.  4 kişiye HIV direnç testi yapılmasını sağladık. Sağlık sigortası olmayan ya da kesilen 3 kişiye antiretroviral ilaç desteği verdik. 2 danışanımızın ilaca erişim sorunu hastane-eczanelerle yapılan görüşmelerimiz sonucunda giderildi. 5 danışanımıza hastane sürecinde eşlik edildi.

Düzen Laboratuarı ile birlikte Aralık 2011’den bu yana yürütülen ücretsiz HIV testi kampanyasından 268 kişi yararlandı ve bunların 16’sının testleri pozitif geldi. Test sonuçları pozitif çıkan 10 kişi destek hizmetlerimizden yararlanmaya başladı.

Şubat ayı içerisinde 11 yeni tanı alan arkadaşımız ve HIV ile yaşadığını bilen ama bu güne kadar dernekle iletişime geçmemiş 10 arkadaşımız ile birlikte toplam 21 kişi derneğimizi ziyaret ederek destek hizmetlerimizden yararlanmaya başladılar.

Pozitif Yaşam Destek Merkezi Ekibi