Skip to content Skip to footer

Pozitif Yaşam Derneği, Ege Üniversitesi ve Ödemiş Belediyesi işbirliği ile düzenlenen HIV/AIDS konulu konferans bir dizi etkinliklerle, 27 Ekim Perşembe günü gerçekleştirildi.

Önce, Ödemiş’in köklü, sevilen ve en çok dinlenen yerel radyosu Radyo Remix’in programına katılan Ege Üniversitesi Enfeksiyon Hastalıkları Ana Bilim Dalı’ndan Prof. Dr. Deniz Gökengin, derneğimizi temsilen Nejat Ünlü ve bir HIV’le yaşayan Çınar programda kendi deneyimlerini paylaştılar. Radyo Remix’in Yayın Koordinatörü Rasih Bozulu’nun bizzat gerçekleştirdiği program, halkın ilgisini ve taktirini topladı. Seminere gelemeyeceklere, gün içerisinde çalışanlara ve ev hanımlarına yönelik programda HIV/AIDS alanındaki tıbbi gerçekler paylaşılırken, peşi sıra HIV/AIDS’in sosyal yönü, ön yargılar, yanlış bilinenler, bulaşma ve bulaşmama yolları halkla paylaşıldı. Misafirperverliğinden çok memnun kaldığımız Radyo Remix’e teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Öğleden sonra ise Ödemiş Belediye’si tesislerinde halka açık ve ücretsiz olarak yapılan genel sempozyum gerçekleştirildi. Prof. Dr. Deniz Gökengin hanımefendinin tıbbi sunumu özellikle çok etkili oldu. Bölgede eğitim veren Hemşirelik Yüksek Okulu öğrenci ve eğitmenlerinin ilgisi katılımın yüksek olmasına neden oldu. Geleceğin hemşireleri olacak olan öğrenciler, pratik hayat ve meslekleri açısından HIV/AIDS konusunda bilgiler aldılar. Soru cevabın çok yoğun olduğu sempozyumda, gençler soruları ile konuşmacılarımızı terlettiler. Ödemiş Belediyesi başkanı Bekir Keskin beyin himayelerinde gerçekleştirilen sempozyuma, çoğunun gençlerden oluşan ciddi bir ilginin olması memnuniyet yarattı. Yine Ödemiş Belediyesi’nin değerli yöneticilerinden olan ve çokça emeği geçen sayın İrfan Yılmazlar ile Kültür ve Sosyal İşler Müdür sayın Ufuk Kızıler’e teşekkürlerimizi sunuyoruz. Ödemiş ziyaretimiz ve sempozyum bizlere halkı için, özveriyle çalışan değerli yöneticilerimizin olduğu, sıkıntı yaşayan vatandaşların yanında oldukları mesajı verdi. Emeği geçen tüm yetkililere, gönüllülere, değerli hocamız Prof. Dr. Deniz Gökengin hocaya ve HIV’le yaşayan Çınar Bulut beyefendiye teşekkürlerimizi sunuyoruz.