Skip to content Skip to footer

5 Ekim 2009 Pazartesi günü  saat 22:30’ta  Kanal T’de  Nurseli İdiz’in sunduğu “Gecelik Haberler” programına  Pozitif Yaşam Derneği olarak konuk olduk.   Kanal T ekranlarını yatak odasına dönüştüren, farklı formatıyla izleyicilerle buluşan haber bültenine Dernek başkanı Arzu Kaykı ve Hukuk danışmanı Habibe Yilmaz Kayar katıldı.

Haber stüdyosunun önüne kurulmuş yatak odası dekorunda haberleri sunan Nurseli İdiz ile sohbet eden Arzu KAYKI ve Avukat Habibe KAYAR, Derneğin çalışma alanları, amaçları ve hedefleri hakkında bilgiler verdi. Derneğin yürüttüğü projeler ve farkındalık çalışmalarının yanı sıra HIV/AIDS’in bulaş – bulaşmama yolları, tedavi seçenekleri ve tedaviye erişim konuları aktarıldı.

Derneğin avukatı Habibe Yılmaz Kayar yaşanan ihlallere dikkat çekerken, HIV ile yaşayanların sahip oldukları haklar üzerine konuştu.

Programı izleyen birçok HIV ile yaşayan danışanımızdan beğenilerini dile getiren e-postalar ve telefonlar aldık.

Nurseli İDİZ’e böylesine önemli bir konuyu ekranlara taşıdığı için teşekkür ediyor, 1 Aralık Dünya AIDS günü aktivitelerimize katılacağı için çok sevindiğimizi duyuruyoruz.