Skip to content Skip to footer

Türkiye’de 9 mağazası bulunan MAC’in yaklaşık 100 makyaj artistine 27 – 28 – 29 – 30 Ekim ve 2 Kasım 2009 tarihlerinde HIV/AIDS eğitimi verdik. HIV’in dünyadaki ve Türkiye’deki epidemiyolojisi, HIV ve AIDS’in tıbbi boyutu, HIV ile yaşamak ve sosyal boyutunu paylaştığımız eğitimlerde aynı zamanda, MAC AIDS Fonu ile yürüttüğümüz destek merkezimizi ve genel olarak derneğin çalışmalarını da paylaştık. MAC artistlerinin yoğun ilgi gösterdiği eğitimlerden sonra MAC çalışanlarından çok sayıda gönüllü kazandık. Eğitimden sonra VİVA glam rujlarını satarak HIV ile yaşayan kişilere destek sağlayan arkadaşlardan, “elde edilen gelirin nereye nasıl ulaştığını görmenin” motivasyon kazandırdığı geri bildirimlerini aldık.

“MAC AIDS Fonu, MAC’in kalbi ve ruhu” sloganı ile VİVA Glam rujlarının satışını yapan MAC artistleri her VİVA Glam ruj sattıklarında, çan çalarak tüm mağazaya duyuru yaptıklarını ve eğitimden sonra mağazalarında daha çok çan çalmak için çalışacaklarını dile getirdiler.

Dünya AIDS günü için çekilen “Yanlış Biliyoruz” kısa filminin makyajlarını gönüllü olarak yapmalarının yanı sıra 1 Aralık günü Beyoğlu’nda düzenlediğimiz Dünya AIDS Günü etkinliğimizi destekleyerek yürüyüşe katıldılar.

Sizde VIVA Glam ruj alarak MAC mağazalarında çanları çaldırmak ve HIV ile yaşayanlara destek olmak ister misiniz?

M.A.C AIDS Fonu Hakkında:

1994’te kurulan ve dünya çapında makyaj malzemeleri üreten bir firma olan MAC (Makeup Art Cosmetics) Kozmetiğin MAC AIDS Fonu, tüm dünyada HIV/AIDS’ten etkilenen kadın, erkek ve çocukları desteklemeyi amaçlamaktadır. VIVA Glam rujunu aynı yıl piyasaya süren MAC, rujdan elde edilen gelirin tamamını MAC AIDS fona aktarmaya karar vermiştir. O tarihten bu yana giderek artan VIVA Glam ruj serileriyle MAC AIDS Fona 160 milyon dolar gelir elde edilmiştir.

Tüm dünyada;

1)       Yoksulluk ve HIV/AIDS

2)       Destek ve bakım hizmetlerinde örnek model oluşturmak

3)       Tedaviye devamlılık

4)       Önleme

olarak 4 ana başlık altında çalışmalarını yürüten MAC Kozmetiğin tüm makyaj artistleri enerji, zaman ve yeteneklerini HIV/AIDS ile yaşayanlar için harcamaktadır.