Skip to content Skip to footer

22 Mayıs Salı Akşamı, Av. Ümit Erdem’in davetlisi olarak, stajyer avukatlara, İstanbul Barosu’ndaki derslerine katıldık. Derste dernek başkanı  Nejat Ünlü, Pozitif Yaşam Derneği’nin faaliyetleri ve bakış açısı anlatılırken, yürüttüğümüz projeler de anlatıldı. Özellikle avukat arkadaşlarımızı ilgilendiren Hukuk Poliklinikleri II projesi anlatılırken, proje koordinatörü Cenk Soyer, projenin neden yapıldığını, yaşanan süreçleri, elde edilen deneyimleri paylaştı. Derneğimizin hukuk danışmanı olan Av. Habibe Yılmaz Kayar ise, projenin hukuksal süreçlerini ve sonuçlarını değerlendirirken, genç avukat adaylarıyla çeşitli bilgiler paylaştı.Habibe hanım, diğer kentlerdeki avukat arkadaşlarla nasıl organize çalıştıklarını paylaştığı sunumunda genç arkadaşları projeye davet etmeyi de ihmal etmedi.

Sunumların sonrasında soru cevap bölümünde, hayli ilgili olan genç adaylar çeşitli sorularla ekibimize detayları sordular.Gelecekte birlikte çalışmanın sinyallerini veren gençler, projeyi detaylıca anlayıp, bu ve benzer projelerde olmak istediklerini, bu konudaki açığı gördüklerini dile getirdiler.

Ders sonrası sohbetlerde de ilgilerini sürdüren öğrenciler özellikle Av.Habibe Yılmaz Kayır’ı sıkıştıran sorularda bulundular. Habibe hanım bütün sorulara sabırla cevap verdi ve profesyonel cevaplarla  öğrencileri tatmin etti.

Eğitim dönemi bitene kadar hemen her ay süren bu sunumlarda, bizi unutmayan ve davet eden Av. Umit Erdem’e teşekkür ediyor, öğrencilerine iş hayatlarında başarılar diliyoruz.