Skip to content Skip to footer

Hukuk Poliklinikleri Projesi II kapsamında HIV ile yaşayan kişilere yönelik insan hakları ve kapasite geliştirme eğitimlerine, Aralık ayında da 10 Aralık 2011 Cumartesi İstanbul’da ve 24 Aralık 2011 Cumartesi İzmir’de olmak üzere gerçekleştirdiğimiz iki eğitimle devam ettik…

İstanbul’da PYD ofisinde gerçekleştirdiğimiz 12 HIV ile yaşayan kişinin katılımı ile gerçekleştirdiğimiz eğitimde, PYD Başkanı Nejat Ünlü’nün derneği tanıtımını müteakip Hukuk Poliklinikleri Projesi Koordinatörü Cenk Soyer, Hukuk Poliklinikleri Projesinin tanıtımını ve HIV/AIDS ve İnsan Hakları başlıklı sunumunu gerçekleştirdi.

Sonrasında eğitim TekinTutar’ın HIV/AIDS’in tıbbi boyutunu ve Fatma Tanış’ın HIV/AIDS ve Psiko-sosyal Boyutunu ele aldığı sunumları ile devam etti. Eğitim katılımcıların sorularının cevaplanması ve eğitimin değerlendirmesi sonrası sona erdi.İzmir’de TOG’un Koordinasyon Merkezi’nde gerçekleştirilen ikinci eğitim İzmir ve çevre illerden 10 katılımcı ile gerçekleştirildi. Çiğdem Şimşek’in PYD’yi tanıtımı ve HIV/AIDS’in sosyal boyutu başlıklı sunumu sonrası Tekin Tutar, HIV/AIDS’in tıbbi boyutunu anlattı ve son sunum olarak da Hukuk Poliklinikleri Projesi Koordinatörü Cenk Soyer, HIV/AIDS ve İnsan Hakları boyutunu anlattı. Her eğitim sonunda yapıldığı üzere, katılımcıların sorularının cevaplanması ve eğitimin değerlendirmesi sonrası verimli geçen bir eğitimi daha başarı ile tamamlamış olduk.