Skip to content Skip to footer

Hukuk Poliklinikleri kapsamında 11-12-13 Mayıs Tarihlerinde Antalya ve çevresinde yaşayan 8 HIV pozitif arkadaşımız ile derinlemesine görüşmelerimizi gerçekleştirdik. Ziyareti Destek Merkezi Koordinatörümüz Tekin Tutar, Proje Koordinatörümüz Cenk Soyer ve Saha Koordinatörümüz Yasin Erkaymaz geçekleştirdi. Antalya’da bir araya gelmek ve başka HIV pozitifler ile görüşmek konusunda talepleri olan arkadaşlarımız var, fakat başka bir kişinin kendilerini tanıyor olmaları konusundaki tedirginlikleri devam ediyor. Konu hakkında dernekteki deneyimlerimizden bahsederek arkadaşlarımızı cesaretlendirmeye çalıştık. Bir arkadaşımız HIV pozitif yahoo gruba üye olarak Antalya’da ki arkadaşlar ile iletişime geçmek konusunda adım attı. 2 yıl önce Akdeniz Üniversitesinde doğum yapan arkadaşımız ve eşi ile yapmış olduğumuz görüşmede, bebeklerinin sağlıklı olduğunu öğrenince mutlu olduk.

Yaklaşık 14 senedir HIV ile yaşayan ve psikolojik nedenlerden dolayı tedaviyi bırakma eğilimine giren danışanımızın, bu kararının sonrasında karşılaşabileceği durumlar ve risklerle ilgili bilgi paylaşımında bulunarak psikolojik destek alması konusunda yönlendirme yaptık. Tedaviyi bırakma kararı konusunda da iletişimde ve takipte kalmaya devam edeceğiz.

Ayrıca İstanbul, Adana, İçel, Ankara da Düzen Laboratuarları ile yürüttüğümüz ücretsiz HIV testi kampanyasının Antalya’da da olabilmesi için, özel laboratuarlar ile görüşmeler yaparak bu süreci başlattık.