Skip to content Skip to footer

İnsan hakları ve halk sağlığının ortak hedeflerinden biri bütün bireylerin haklarını ve haysiyetlerini eşit olarak korumak ve korunmasını teşvik etmektir. Bu hedefe ulaşmada en etkin yol ise özellikle fiziksel, ruhsal ya da sosyal olarak risk grubundaki kişilere öncelik vererek toplumsal duyarlılığı oluşturmaktır. HIV bulaşını önlemede ve HIV/ AIDS’in etkisini azaltmada da toplumsal işbirliği temellerini sağlamlaştırarak insan haklarının korunması ve teşvik edilmesinin desteklenmesi gerekmektedir.

Bu amaçla 11 Şubat 2010 tarihinde Bosfor Lions Klübü eski başkanı ve halen yönetim kurulu üyesi olarak Lions ve Lions dostlarının HIV/AIDS konusunda önyargılarını kırmak, bilgi düzeyini yükseltmek ve Lions camiası ile işbirliği oluşturarak etkin çalışmaların temelini atabilmek öngörüsü ile Pozitif Yaşam Derneği üyesi Sayın Çiğdem Şimşek’i konuşmacı olarak davet ettik. Taksim Hill Otelde gerçekleştirilen toplantı Çiğdem Şimşek çarpıcı, bilgilendirici ve etkin sunumu sayesinde öngörülen hedeften çok daha üst düzeyde bir sonuca ulaşmamızı sağladı. Saat 20.30 da başlayan ve 23.00’de bitmesi hedeflenen toplantı saat 24.00’ü geçtiği halde hala zevkle sürüyordu.

Toplantının sonunda bu konuda öncelikle tüm Lions camiası olmak üzere toplumsal bir eğitim planı oluşturma hedefi belirlendi.

Pozitif Yaşam Derneği’nin aynı zamanda gönüllü bir çalışanı olarak sevgili dostum Çiğdem Şimşek’e sonsuz teşekkürlerimi iletirim. İyi ki varsın sevgili dostum. İyi ki varsınız sevgili Pozitif Yaşam Derneği dostlarım. 26.02.2010

Prof. Dr. Şevki SÖZEN