Skip to content Skip to footer

Birincisi 2010 yılının Ekim ayında Erivan’da (Ermenistan) gerçekleştirilen Ani Dialogue toplantılarının ikincisi bu yıl 7 -10 Temmuz 2011 tarihlerinde Heybeliada’da gerçekleştirildi.  Temel gayesi Sivil Toplum Kuruluşları arasında kurulacak ve sürdürülecek diyalog ile iki ülke arasında kalıcı ve sağlam bir dostluk kurulmasına fayda sağlamak olan Ani  Dalogue toplantıları aynı zamanda benzer sorunlar yaşayan iki ülkede faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları arasında fikir/tecrübe alışverişi ve ortak çözüm arayışları fırsatı sunması açısından da oldukça önemli.  İlk kez katıldığımız toplantıda Pozitif Yaşam Derneği’ni Arda Karapınar temsil etti.

Farklı Ülke ve şehirlerden 40 temsilcinin katıldığı toplantıda HIV/AIDS alanında çalışan tek sivil toplum kuruluşu olarak bulunan Pozitif Yaşam Derneği, bu katılımıyla hem iki ülke ve komşu halklar arasındaki diyalog potansiyeline kendi bakış açısıyla katkıda bulundu. Hem de geliştirilecek diyalog ve işbirliği konularından birinin HIV/AIDS ile ortak mücadele olması gerektiğine vurgu  yapmış oldu.

Ani Dialogue toplantılarının, iki ülke arasındaki benzeri diyalog ve tecrübe paylaşımı platformlarının çoğalarak süregelmesi ve HIV/AIDS alanında ortak projeler ve stratejiler geliştirilmesine vesile olmasını umuyoruz.