Skip to content Skip to footer

Kadir Has Üniversitesi 3. Sivil Toplum Kuruluşları Günü 9 Mart 2011 Çarşamba günü gerçekleştirildi. Türk Tıp Öğrencileri Birliği olarak ve Pozitif Yaşam Derneği’ni temsilen oradaydık.

Çok verimli bir gün geçirdik.30’u aşkın kişi olarak katıldık. Dönüşümlü olarak stantlarda ve kantin, starbucks gibi alanlarda bilgilendirmelerde bulunduk.

İki stantımız vardı. Bu stantlarda TurkMSIC ve Pozitif Yaşam Derneği’nin HIV ile ilgili bilgilendirme afiş ve broşürleri ,POZİTİF BAK sticker ve rozetleri, kondomlar bulunmaktaydı. Stantımıza bir de dart yerleştirdik. Stanta uğrayanlardan, önceden hazırlamış olduğumuz HIV/AIDS ile ilgili çeşitli önermelerin olduğu cümleler yazan küçük kağıtların bulunduğu sepetten üçer kağıt seçmelerini ve doğru mu yanlış mı olduklarıyla ilgili düşünmelerini istedik.Cevaplarının doğruluğuna göre darta ok atmaya hak kazandılar.

Böylece küçük bir yarışmayla bilgilendirmemizi eğlenceli hale getirmiş olduk.Stantımız gün boyu büyük ilgi gördü.Bu ilgiden çok memnun kaldık.Stantımız dışında kantin ve starbucks gibi diğer alanlarda da aynı uygulamayı sürdürdük.Öğrenciler aktif olarak katıldılar ve bizler anlattıkça daha fazlasını öğrenmek istediler.Soru cevaplara tekrar tekrar katılmak isteyen öğrenciler oldu.Öğrenciler dışında üniversitede bulunan başka birçok kişi de bilgilendirmemize katıldı.Yabancı dili yüksek seviyede olan birçok arkadaşımız yabancı öğrencilere de bilgilendirmede bulundu.

Dinamik bir gün geçirdik. Büyük düzeyde farkındalık yarattığımızı düşünüyoruz.Bir dahaki etkinliği de iple çekiyoruz.

Burak ELKIRAN

İstanbul Tıp Fakültesi Üreme Sağlığı

ve HIV/AIDS Alt Komite Direktörü

Elif TARİHÇİ

İstanbul Tıp Fakültesi Üreme Sağlığı

ve HIV/AIDS Alt Komite Direktörü Asistanı