Skip to content Skip to footer

Türkiye radyolarının en uzun soluklu sağlık programı Merhaba Acil, 10 yıl aralıksız olarak 96.6 Yön Radyo’da yayınlandı.

2008 – 2009 Yayın Döneminde bir kaç ay ara veren Merhaba Acil, yine Dr. Mustafa Sütlaş’ın koordinatörlüğünde ve daha geniş katılımla tekrar başladı.

* “Engelleri hep birlikte aşmak için” Türkiye Sakatlar Derneği*“Negatif Enerji’ye karşı dünyaya pozitif bir bakış için” Pozitif Yaşam Derneği*“Hastayım Hakkım Var” diyebilmek için Sağlık Hakkı Hareketi Derneği*“Sağlık ile Eğitim ve Sağlıklı Eğitim” için İnsan Sağlığı ve Eğitimi Vakfı Her Pazartesi saat 20:00’de Merhaba ACİL!’de…

17 Kasım Pazartesi akşamından başlayarak, sağlığın üç “özel” alanının önemli örgütlerinden gelen arkadaşlarımızla “Merhaba acil” ekibi zenginleşti, büyüdü, yaygınlaştı.

Bunlardan birisi “Türkiye Sakatlar Derneği” toplumumuzun % 12’sini aşan bir oranla sakatlarımız, engellilerimiz, daha birkaç hafta önce söyledikleri “medyada da engelleniyoruz” sözünü, tersine çevirmek için her ayın ikinci Pazartesi akşamı “Av. Turan Hançerli” ve konuklarıyla “Engelleri hep birlikte aşmak için” diyerek sizlerin sesini duyuruyor.

“Pozitif Yaşam Derneği “nden Didem Ünsür her ayın üçüncü Pazartesi akşamı “Negatif Enerji’ye karşı dünyaya pozitif bir bakış için” diyerek, HIV(+) ve AIDS için herkesin bilgisini çoğaltarak, bakışını ve yaklaşımını değiştirmeye çalışacak, hem de HIV ile yaşama süresince çeşitli “sıkıntılar” yaşayanların seslerini hepimize duyuracak.

Sağlığın ekonomi politiği “Merhaba Acil”in sürekli konularından birisi. Bu dönemde İnsan Sağlığı ve Eğitimi Vakfı’ndan Fatih Artvinli her ayın ilk Pazartesi akşamı mikrofon başında olacak, “Herkes için Sağlık, Hemen Şimdi!” diyerek bu alanın doğrularını, yaşananlarını dile getirecek.

“Merhaba Acil’”in daha öncede ayda bir gündeme getirdiği “Hastayım Hakkım Var” bölümü Leyla Hacıosmanoğlu, Av.Tunç Demircan ve Mustafa Sütlaş’la birlikte her ayın son Pazartesi akşamı dinleyicileriyle birlikte olacak.

Sağlığa Merhaba, iyiliğe Merhaba, güzelliğe Merhaba, doğruluğa Merhaba, söyleyecek sözü olanlara, dinleyecek kulağı olanlara merhaba!

SAĞLIK ve tıp alanında “sözü olanlara ve sesini duyurmak” isteyenlere “aracı” olmak için 14.10.1998 tarihinde, tam 10 yıl önce “Merhaba Acil” adlı programı yayınlamaya başladı.