Skip to content Skip to footer

Yön Radyo’da “Merhaba Acil” Programının “Pozitif Yaşamak” başlıklı bölümünün 2.’sini gerçekleştirdik!

22 Aralık 2008 Pazartesi akşamı saat 20:00’de, 10 yıldır aralıksız yayan yapan sağlık programı Merhaba Acil’de “Pozitif Yaşamak” başlıklı programımızın bu ayki konusu 1 Aralık Dünya AIDS Günü etkinlikleriydi

Program koordinatörü Didem Ünsür bu ayki konuğu; Pozitif Yaşam Derneği İletişim Sorumlusu Çiğdem Şimşek ile birlikte etkinlikleri değerlendirdi. Programda 1 Aralık Dünya AIDS Gününe nasıl hazırlanıldığı, basın ve medya ile ilişkiler,  yapılan özel haberler, röportajlar, yer alınan TV programları, etkinliğin nasıl festival havasında geçtiği konuşuldu.

Telefonla canlı yayına bağlanan PYD Yönetim Kurulu Üyesi Arzu Kaykı kendi gözlemlerini aktardıktan sonra Prof. Dr. Deniz Gökengin’in basın toplantısı açılış konuşmasını okudu.

Bu sene ilk defa HIV pozitif kişiler ve yakınları, aktivistler, gönüllüler, doktorlar, sanatçılar ile hep birlikte “HIV/AIDS sokağın meselesidir” / “Hangimiz HIV+? Ne fark eder” diyerek sokağa çıktığımız bu ilk etkinliğimizde bir HIV+ olarak orada yürürken neler hissettiğini ise sevgili Akın’ın sesinden dinledik.

Programa katılan Dr. Mustafa Sütlaş; Bizim Gazete’de 18 Aralık 2008 tarihinde yayımlanan “Medyanın neden olduğu hak ihlalleri” yazısını okudu.