Skip to content Skip to footer

16/17/18 Temmuz 2010‘da Pozitif Yaşam İzmir Destek Birimi olarak, 2007 yılından beri düzenli olarak gerçekleştirilen ve bu yıl İzmir Özdere’ de 4. sü düzenlenen  “Rock- A Festivali” ndeydik.

 

İzmir’in ve bölgenin birçok yerinden birçok kesimi bir araya geldiği çeşitli rock gruplarının verdiği konserler ve çeşitli sivil toplum inisiyatiflerinin katılımında biz de Pozitif Yaşam Derneği olarak; HIV AIDS hakkındaki önyargıları silmeyi, yine bu konuda yanlış ve eksik bilgileri güncelleyip doğru bilgileri paylaşmayı, Pozitif Yaşam Derneği olarak verdiğimiz hizmetleri paylaşmayı öngördük.

Bu tip organizasyonlarda giderek daha çok kişinin standımızı ziyaret etmesi ve Pozitif Yaşam Derneği’nin HIV AIDS konusunda bilinen bir isim haline geliyor olması yaptığımız çalışma ve katılımlarımızın etkili olduğunu görmek açısından önemliydi.

Mesaj olarak seçtiğimiz bilgi dövizlerinden en çok  ; “HIV POZİTİFLER ÇOCUK SAHİBİ OLABİLİRLER”  konusu, standımızı ziyaret eden katılımcıların ilgisini çekti.  Artık, yaşam kalitesi yüksek, en az HIV negatifler kadar yaşama hakkına sahip ve bir aile kurabilmenin mümkün olduğu HIV /AIDS’le yaşamın, toplumda giderek daha normalleşmiş bir durum olarak algılanacağı ve önyargıların azalacağı umudunu taşıyarak festivali tamamladık