Skip to content Skip to footer

Pozitif Yaşam Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Arzu Kaykı, Yönetim Kurulu Üyeleri Psk. Murat Yüksel ve Tekin Tutar çalışmalarına 1 yıldır gönüllü olarak devam eden İzmir oluşumunun kurumsal olarak tanımlamak, akran danışmanlığı yapacak kişilere “danışmanlık eğitimi” vermek ve Pozitif Yaşam Derneği’nin misyon – vizon ve değerlerini aktarmak üzere 22 -25 Şubat 2010 tarihleri arasında İzmir’deydi.

HIV/AIDS konusunda bilimsel araştırmalar yapmak ve veri toplamak, HIV/AIDS ile yaşayanlara destek vermek ve bu yönde çalışmalar yürütmek amacıyla kurulan Ege HIV/AIDS Araştırma ve Uygulama Merkezi (EGE HAUM) ile Pozitif Yaşam Derneği’nin ortaklaşa yürüteceği çalışmalar planlandı. HIV/AIDS ile yaşayanlara ve yakınlarına destek vermek, daha fazla sayıda HIV Pozitifin sivil topluma katılımını sağlamak, gönüllülüğü yaygınlaştırmak, farkındalık yaratma sürecinde bölge halkını ve basını HIV/AIDS konusunda duyarlılaştırmak gibi temel konularda, her iki oluşumun birlikte ve ayrı yürütecekleri çalışmaların sınırlarını çizdik.

İzmir Pozitif Yaşam Derneği Destek biriminde, daha önce 2 kişi ile verilen danışmanlık hizmetini yaygınlaştırmak amacıyla, bu konuda gönüllü olan 7 yeni akran danışmanı adayına yönelik akran danışmanlığı ve vaka yönetimi eğitimlerini tekrarladık.

HIV/AIDS ile yaşayan 16 danışan ve eşleriyle, destek biriminin açılısını kutlamak için bir araya geldik.