Skip to content Skip to footer

Pozitif Yaşam Derneği gönüllüleri, danışanları, danışmanları, yönetim kurulu üyeleri yani tüm emekçileri 14 Kasım 19:00 da Sarıyer’de bir teknede buluştuk.

Amaç gittikçe büyüyen Pozitif Yaşam Derneği (PYD) ailesinin bir araya getirmek, henüz tanışmamış olanları tanıştırmak ve kaynaştırmaktı.

Saat 18:30 gibi buluşmaya başladık ve ayrı ayrı hazırlanmış masaları aperatiflerimizi yedikten sonra hep birlikte birleştirdik, madem aile yemeği hepimiz bir arada olmalıydık. Sohbetler tanışmalar ve yemek faslı derken herkes kim olduğunu PYD’de ne yaptığını kısaca anlattı ve bizde yavaş yavaş eğlence moduna girdik. Bir süre sonra Bülent Ersoy yemeğimize renk kattı ve bir şarkısını bizim için söyledi. Geceden erken ayrılanlar maalesef çok şeyi kaçırdılar. Çünkü gecenin finalinde Diyetisyenimiz Ayşegül hanım sayesinde dal gibi (biraz kalın da olsa) olan Seyhan hala kilo problemleri olanların inadına hoş bir kostüm ve 30 cm ayakkabıları ile drag queen olarak geldi. Ondan sonrası dans dans dans…

Gecenin ilginç anlarından biri başını kaşımaya bile vakti olmayan Tekin eğlenmeyi başardı ve ara ara sahnede dans ederken gördük, Tekin gibi 1,5 yıl önce dünyaya getirdiği bebeği ile ilgilenmekten ev kuşu olan diyetisyenimiz Ayşegül hanım da bol bol eğlenenler arasındaydı. Tabi Yönetim Kurulu başkanımız Arzu, eşi Mehmet, Ali, Çiğdem, Dursun, Murat, Psikolog Murad, ve o geceye hazır ve nazır gelen Koray sahneden hiç inmediler ve muhteşem dans şovlar yaptılar 🙂 Gece sonunda en son Ayşegül, Murat ve Seyhan ellerinde bavul, kostüm, aksesuar ve şov ayakkabıları ile Ayşegül’ün ısrarı ile Bebek’te muhteşem manzaralı bir kafede kahve içmeye karar verdiler ama gittikleri mekan maalesef kapalıydı ellerinde bavullarla kalan üçlü kahvelerini bir kahvehanede içmek durumunda kaldılar 🙂

Sonuç olarak gece amacına ulaştı ve PYD emekçileri kaynaştı. Bu eğlence kimse için yeterli olmadı ve bir dahaki kaynaşma toplantısının asıl amacı eğlence olacak, gecenin mimarı Murat’a teşekkür ederiz.