Skip to content Skip to footer

ایجاد حفاظت در برابر خشونت، محافظت از امنیت فردیی، دسترسی به حمایت قانونی، حمایت روانی-اجتماعی و کمک اجتماعی در فرآیند پس از خشونت و نیز شکایات و برنامهه های اطلاع‌رسانی  برای مکانیسم های مربوطه  بسیار اهمیت دارد. برخی از موسسات، سازمانها و خطوط پشتیبانی که برای بهره مندی از این حمایتها قابل استفاده هستند عبارتند از:

ادارات استانی خانواده و سیاست های اجتماعی

به طور خاص جایی که در ان هیچ VPMC  وجود نداشته باشد، مشاوره با ادارات استانی وزارت خانواده و سیاست های اجتماعی برای دریافت مشاوره، حمایت روانی-اجتماعی، مهمانخانه و کمک مالی امکان پذیر است. همچنین می‌توانید خطوط پشتیبانی زیر را جستجو نمایید:

با خط مشاوره خدمات اجتماعی 183 تماس بگیرید

با خط کمک اجتماعی 144 تماس بگیرید.

لطفا برای تماس با ادارات استانی خانواده و سیاست های اجتماعی کلیک ک

واحدهای خدمات و خط تماس پشتیبانی

در واحدهای خدمات، حمایت حقوقی و مشاوره روانی – اجتماعی در برابر خشونت اجتماعی مبتنی بر جنسیت برای پناهجویان مبتلا به HIV، دگرباشان جنسی و کارگران جنسی ارائه می گردد. هنگامی که در معرض خشونت قرار گرفتید و یا خود را در خطر مواجه با خشونت احساس نمودید با مراجعه به واحدهای خدمات و یا با تماس با خط پشتیبانی به شماره 539 0 888 0850 از سرتاسر ترکیه می توانید تقاضای حمایت حقوقی و مشاوره نمایید و یا از خدمات مدیریت حوادث بهره مند گردید.

مدیریت حادثه، متشکل از فرآیندهایی از قبیل ثبت حادثه، ادعای جرم در رابطه با خشونت، پیگیری روند قضایی، برنامه ریزی جهت حمایت پزشکی و روانی – اجتماعی می باشد. در رابطه با خشونت هایی که در واحدهای خدمات و یا فعالیت های میدانی شناسائی گردیده است، با اخذ رضایت و موافقت شخص مربوطه، مدیریت حادثه صورت می پذیرد. شما نیز در صورت مواجهه با خشونت مستقیما به واحدهای خدمات مراجعه نموده و یا با خط پشتیبانی به شماره تماس گرفته

و خدمات مدیریت حادثه را درخواست نمایید.

مراکز پیشگیری و نظارت بر خشونت (VPMC)

این مراکز بوسیله وزارت خانواده و سیاست های اجتماعی ایجاد شده و توسط کارکنان متخصصی که ملزم به پیشگیری از خشونت هستند اداره می‌شود.در این مراکز  پرستاری، مراقبت از کودکان، کمکهای مالی موقت، حمایت شغلی، راهنمایی و مشاوره، حمایت قانونی و خدمات پشتیبانی پزشکی ارائه می‌گردد. این مراکز بصورت 7/24 در دسترس هستند.

در صورتیکه در معرض خشونت قرار گرفته اید می‌توانید مستقیما با این مراکز تماس بگیرید.

همچنین با توجه به کنوانسیون استانبول، پناهجویان می‌توانند  مستقیما از VCPM بهره مند شوند. لطفا برای دسترسی به آدرس ها و اطلاعات تماس دفاتر VCPM در ترکیه کلیک کنید.

 

باید فورا به زنان  در معرض خطر و کودکان زیر 12 سال  امکانات اسکان امن ارائه شود. کودکان 12 ساله  یا بالاتر در خوابگاه هایی متصل به ادارات کل خدمات کودکان اسکان می‌یابند. ادارات کل امور زنان، استانداری ها، شهرداری ها و سازمان های جامعه مدنی مسئولیت این امر را بر عهده دارند.

مدت اقامت در این مهمانخانه ها که تمامی امور بر پایه حفظ محرمانگی انجام می پذیرد، 3 ماه می باشد. که در صورت لزوم این مدت قابل تمدید می باشد. خدماتی که در مهمانخانه ها ارائه می گرد به شرح ذیل می باشند؛

–  تامین نیاز به اسکان

– حمایت روانی و اجتماعی

–  مشاوره حقوقی با همکاری کانون وکلا

–   فعالیت در زمینه کسب حرفه و شغل

–    حمایت از افرادی که قصد دارند تا برای خود مسکن فراهم نمایند

اگر تمایل به استفاده از خدمات مهمانخانه دارید، همراه با مدارکی که نشان می دهد در معرض خشونت قرار گرفته اید می

توانید در شهر محل اقامت خود به استانداری، فرمانداری، اداره استانی سیاست های اجتماعی[e1] ، دادستانی، مرکز پلیس،

ژاندارمی، مرکز مشاوره زنان شهرداری و مراکز پیشگیری و نظارت بر خشونت مراجعه نمایید

کمک قضایی

 در شرایطی که ثابت گردد که توانایی پرداخت حق الوکاله را ندارید، می توانید از وکلای کانون وکلای ترکیه [e1] به صورت رایگان استفاده نمایید. به منظور درخواست کمک قضایی می توانید به کانون وکلای استان محل اقامت خود مراجعه نمایید. برای کسب اطلاعات تماس کانون وکلا در استان محل اقامت خود به کانون وکلای ترکیه مراجعه نمایید.

کانون وکلای ترکیه برای وکلا خدمات ترجمه عربی و فارسی فراهم می آورد. به منظور عدم مواجه با مشکلات زبانی در حین مکالمه با وکیل خود با شماره 03122925252 تماس گرفته و درخواست خدمات ترجمه نمایید.

آدرس: Oğuzlar Mah. Barış Manço Cad. Av. Özdemir Özok Sok. No:8 Balgat/ Ankara

تلفن: 0312 292 59 00

مرکز تلفنی: 444 22 76

پست الکترونیک [email protected]

پایگاه اینترنتی:

مراکز مشاوره بهداشت زنان مراکزی می باشد که با حمایت UNFPA (صندوق جمعیت سازمان ملل متحد)، ECHO (داره کمک های بشردوستانه جامعه اروپا)، وزارت بهداشت، وزارت خانواده و سیاست های اجتماعی و همکاری سازمان های جامعه مدنی و دانشگاه ها خدمات خود را ارائه می نمایند. در شهر مختلف از قبیل آدانا، آدی یامان، آنکارا، باتمن، بورسا، دیاربکر، اسکی شهیر، قاضی عانتپ، هاتای، ازمیر، کاهرامان ماراش، کوجائلی، قونیه، ماردین، مرسین و شانلی اورفا خدمات خود را رائه می نماید. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص مراکز کلیک نمایید

مرکز گلینجیک که از سوی کانون وکلای آنکارا اداره می گردد برای کودکان و دگرباشان جنسی به صورت رایگان خدمات حمایت حقوقی ارائه می نماید و در صورت لزوم به متخصصین خدمات روانی و اجتماعی راهنمایی می نماید. علاوه بر مراجعه حضوری می توانید با خط تماس گلینجیک به شماره 444 43 06 به صورت 24 ساعته در 7 روز هفته تماس حاصل فرمایید.
آدرس: Ihlamur Sok. No:1 Kızılay/Ankara
تلفن: 444 43 06 پست الکترونیک: [email protected]
پایگاه اینترنتی: http://www.gelincikprojesi.org.tr

ه منظور مبارزه با خشونت اجتماعی مبتنی بر جنسیت فعالیت می نماید. برای افرادی که قربانی خشونت می باشند پناهگاه و مشاوره حقوقی ارائه می نماید.
آدرس: Katip Mustafa Çelebi Mah. Anadolu Sok. No:23 D:7-8 Beyoğlu/İstanbulتلفن: 0212 292 52 31 – 32
پست الکترونیک: [email protected]
پایگاه اینترنتی: www.morcati.org.tr

در راستای حمایت از زنان مهاجر فعالیت می نماید. در موضوعاتی از قبیل حمایت در برابر خشونت، پزشکی قانونی، امنیت جانی، خدمات مشاوره و حمایتی ارائه می نماید.
آدرس: TomtomMah. Yeni Çarşı Cad. Galatasaray Apt.No:26 D:8-9 K:4 Beyoğlu-İstanbul-Türkiye
تلفن: 0212-251 58 49-50
پست الکترونیک: [email protected]
پایگاه اینترنتی: http://www.kadav.org.tr

در این مرکز از مهاجران و پناهجویانی که در معرض رفتار نامناسب قرار گرفته اند حمایت می گردد. در این مرکز امکان دریافت حمایت روانی، حمایت اجتماعی، مدیریت حوادث پزشکی، ترجمه برای خدمات درمانی و بهداشتی و همراهی وجود دارد. آدرس: AkşemsinMah. Karamuk Sok. No:26 Fatih/İstanbul تلفن: 0212 531 40 28 پست الکترونیک: [email protected] پایگاه اینترنتی: http://www.hyd.org.tr مرکز حقوق پناهجویان در این مرکز خدمات حقوقی به صورت جامع و رایگان ارائه می گردد. آدرس: Refik Saydam Cad. No:39 Dilber Apt. No:11 تلفن: 0212 292 48 30 پست الکترونیک: [email protected] پایگاه اینترنتی: http://www.mhd.org.tr
این انجمن خدمات حمایتی برای پناهجویان ارائه می نماید. یکی از سازمان هایی می باشد که با همکاری کمیساریای عالی پناهندگان فعالیت های میدانی اجراء می نماید. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص مراکز و نمایندگی های موجود در استان محل اقامت خود می توانید به آدرسhttp://sgdd.org.tr/where-we-work مراجعه نموده و یا با مرکز تماس حاصل نمایید، همچنین می توانید با خط حمایت اضطراری تماس بگیرید. خط حمایت اضطراری : 444 48

 

کی از سازمان هایی می باشد که با همکاری کمیساریای عالی پناهندگان فعالیت های میدانی اجراء می نماید. با مراکز خدماتی خود در شهر های مختلف به پناهجویان خدمات ارائه
می نماید. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص مرکز می توانید با بنیاد توسعه منابع انسانی تماس حاصل نمایید.
آدرس: Yeni çarşı Cad. No: 34 Beyoğlu / İstanbul 34425
تلفن: +90 212 293 1605
پایگاه اینترنتی: http://www.ikgv.org/

در خصوص سوالات خود در رابطه با پناهجویی می توانید با این مرکز تماس بگیرید.
آدرس: Uğur Mah. 848 Sok. No:16 Konak/İzmir
تلفن: 0232 483 54 21
پست الکترونیک: [email protected]
پایگاه اینترنتی: www.multeci.org.tr

خدمات حمایت حقوقی ارائه می نماید. می توانید مستقیما با خط حمایتی به شماره +90 312 427 27 02 تماس حاصل فرمایید.
خط حمایتی: +90 312 427 27 02
آدرس: ÜSKÜP CAD. ÇEVRE SOK. 6A/6 ÇANKAYA ANKARA
تلفن: +90 0312 427 27 02
پست الکترونیک: [email protected]

می توانید با تماس 24 ساعته با خط تماس حمایتی در زمینه های مربوط به پس از خشونت و سایر موضوعات کمک بگیرید. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص ارائه خدمات در سایر استان ها
به وب سایت بنیاد مراجعه و یا از طریق تلفن تماس حاصل فرمایید.
آدرس: Ali Emiri 3. Sok. Es-Şal Apt. No:1-2 Yenişehir/Diyarbakır
تلفن: 0412 228 10 53
پست الکترونیک: [email protected]
پایگاه اینترنتی: www.kamer.org.tr 
خط حمایتی 24 ساعته: 0530 664 44 10

خدمات حمایتی در مقابله با خشونت علیه زنان ارائه می نماید.
آدرس: Nilüfer Belediyesi Dernekler Yerleşkesi
Konak Mah. Seçkin Sok. 23/1 Nilüfer/Konya
تلفن: 0531 033 88 44
الکترونیک: morsalkimderneğ[email protected]
اینترنتی: www.morsalkim.org