Skip to content Skip to footer

İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Samsun, Mersin, Diyarbakır ve Bursa’da önyargısız bir ortamda ücretsiz ve anonim HIV testi yaptırabileceğiniz merkezlerden hizmet alabilirsiniz.

HIV enfeksiyonuna dair toplumsal damgalama nedeniyle birçok kişi HIV testi yaptırmaktan kaçınmaktadır. İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Samsun, Mersin, Diyarbakır ve Bursa’da kimlik bilgilerini vermeden, ücretsiz HIV testi yapılmasına olanak sağlayan merkezler sayesinde mahremiyet ihlali yaşamadan, test öncesi ve sonrası danışmanlık hizmeti alarak test yaptırabilirsiniz.

 

Adana & Samsun – HIV Statüsünü Bilmeyen Kişilerin Teste Erişiminin Sağlanması Projesi

Gilead Science desteğiyle yürüttüğümüz, HIV statüsünü bilmeyen kişilerin HIV testine erişimini sağlamayı amaçlayan proje kapsamında Adana ve Samsun’da, ücretsiz olarak test yaptırabilirsiniz. Kişiye özel ve tek seferlik test kodu almak için 0534 729 85 75 numaralı test hattımızı hafta içi her gün 09.00-18.00 saatleri arasında arayabilirsiniz. Test kodunun yanı sıra doğru test süreleri, bulaş yolları ve HIV’e dair sorularınıza ilişkin test öncesi danışmanlık alabilirsiniz.

Almış olduğunuz kodla Adana Seyhan’da bulunan test merkezinde hafta içi her gün 08:00-16:00 ve Cumartesi 08:00-12:00 arasında, Samsun Atakum’da bulunan test merkezinde hafta içi her gün 08:30-17:30 ve Cumartesi 08:30-13:00 arasında test yaptırabilirsiniz.

 

İstanbul Beşiktaş Belediyesi Sağlıklı Yaşam Merkezi

Beşiktaş Belediyesi Sağlıklı Yaşam Merkezi’nde yer alan Gönüllü Test ve Danışmanlık Merkezi’nde hafta içi her gün 09:00- 16:00 arasında kimlik bilgilerinizi vermeden bilgi ve danışmanlık hizmeti alabilir ve ücretsiz HIV testi yaptırabilirsiniz. Merkez randevulu hizmet vermektedir, randevu ve bilgi almak için lütfen aşağıdaki numaradan iletişime geçiniz.

Cihannuma Mah. Bostancı Veli Sok. 5/A
(Abbasağa Parkı Yanı)
Telefon: +90 212 258 2416

 

İstanbul Şişli Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü

Şişli Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü Danışmanlık ve Test Merkezinde hafta içi her gün akşam 17.00-20.00 saatleri arasında kimlik bilgilerinizi vermeden ve ücretsiz danışmanlık ve test hizmeti alabilirsiniz. Ayrıca HIV testi ile birlikte silifiz testi de yapılmaktadır.

Şişli Belediyesi Ek Hizmet Binası 2. Kat, Merkez Mahallesi, Darülaceze Cad. No:12/1 Şişli/İstanbul
Telefon: 0212 708 88 88

 

Ankara Çankaya Belediyesi GDTM

Ankara’da yaşıyorsanız kimlik bilgilerinizi vermeden, ücretsiz danışmanlık ve test hizmeti almak için Çankaya Belediyesi Gönüllü Danışmanlık ve Test Merkezi’ne hafta içi çarşamba günleri hariç 10.00-18.00 saatleri arasında başvurabilirsiniz. Merkez randevulu hizmet vermektedir, randevu ve bilgi almak için lütfen aşağıdaki numaradan iletişime geçiniz.

Maltepe mah. Şehit Gönenç Cad.
Çankaya Belediyesi Maltepe Yerleşkesi
Çankaya –  Ankara
Tel: 0 312 230 5110

 

Geçici olarak hizmet durdurulmuştur İzmir Konak Belediyesi Gönüllü Danışmanlık ve Anonim HIV Test Merkezi 

İzmir’de yaşıyorsanız kimlik bilgilerinizi vermeden, ücretsiz danışmanlık ve test hizmeti almak için Konak Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü’ne hafta içi her gün 09.00 – 17.00 saatleri arasında başvurabilirsiniz. HIV testinin yanı sıra Hepatit B, Hepatit C ve Sifiliz (Frengi) enfeksiyonlarına yönelik de test hizmeti verilmektedir.  Merkez randevulu hizmet vermektedir.

Adres: Selçuk Mah. 676. sok. Cici Park İçi Yolu No:5 Eşrefpaşa Konak/İzmir

Tel: 0232 484 22 91

– İzmir Konak GDTM’de geçici olarak hizmet durdurulmuştur –

 

Bursa Nilüfer Belediyesi Gönüllü Test ve Danışmanlık Merkezi

Bursa’da yaşıyorsanız kimlik bilgilerinizi vermeden, ücretsiz danışmanlık ve test hizmeti almak için Gönüllü Danışmanlık ve Test Merkezi’ne başvurabilirsiniz. Merkez Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe günleri 9.30-15.30 saatleri arasında hizmet vermektedir. Merkez randevulu hizmet vermektedir, randevu ve bilgi almak için lütfen aşağıdaki numaradan iletişime geçiniz.

Adres: İhsaniye Mh. Lefkoşa Sok. Nilüfer Belediyesi Eyüp Kutlucan Hizmet Birimi Binası Nilüfer / Bursa 

Tel: 0505 195 06 13

 

Mersin Büyükşehir Belediyesi Gönüllü Danışmanlık ve Test Merkezi

Mersin’de yaşıyorsanız kimlik bilgilerinizi vermeden, ücretsiz danışmanlık ve test hizmeti almak için Gönüllü Danışmanlık ve Test Merkezi’ne başvurabilirsiniz. Merkez hafta içi 09.00-15.30 saatleri arasında hizmet vermektedir. Merkez randevulu hizmet vermektedir, randevu ve bilgi almak için lütfen aşağıdaki numaradan iletişime geçiniz.

Adres: Hamidiye Mah. Cengiz Topel Cad. No :1C Akdeniz/Mersin

Tel: 0324 232 00 72

 

Dicle Üniversitesi Gönüllü Danışmanlık ve Test Merkezi

Diyarbakır’da yaşıyorsanız  kimlik bilgilerinizi vermeden, ücretsiz danışmanlık ve test hizmeti almak için Gönüllü Danışmanlık ve Test Merkezi’ne başvurabilirsiniz. Merkez hafta içi 11.30-13.30 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Adres: Dicle Üniversitesi Öğrenci Yaşam Merkezi Kat:1 Sur/Diyarbakır