Skip to content Skip to footer

İ.T.Ü. Gönüllülük Kulübü tarafından İ.T.Ü. Ayağazağa Yerleşkesi’nde 10-11 Mayıs 2012 tarihleri’nde “Yaşayan Kütüphane” etkinliği düzenlenmiş ve Pozitif Yaşam Derneği gönüllüsü Fatih Egelioğlu HIV Pozitif kitap olarak katılmıştı. Tüm kitaplar için toplam okuyan sayısı 1079, toplam kitap okuma sayısı ise 505’e ulaşarak beklenenin ötesinde bir ilgiye ulaşmış oldu. Böylece ikinci gün, ilk günün, 436 ve 239 adedi aşılmış oldu.

Uzun sure öncesinden, İ.T.Ü. Gönüllülük Kulübü üyesi öğrencilerin kişisel çabaları ile, planlama, tanıtım yapılarak ve suponsorluklar sağlanarak ulaşılan bu başarıyı, gelecek yıl da tekrarlama amacında oldukları belirtildi.

Aşağıdaki linklerden sözkonusu tanıtım siteleri ve hazırlanan videoya ulaşılabilmektedir.https://www.facebook.com/Yasayankutuphaneituhttp://www.youtube.com/watch?v=9n8hRRI00VU
Fatih Egelioğlu

Facebook’da hazırlanan siteden tüm hazırlıklar ve Yaşayan Kütüphane Etkinliği süresince bilgi paylaşımı ve tanıdım devam etmişti. Ayrıca gönüllü öğrencilerce, tanıtım videosu çeşitli kanallar aracılığı ile tanıtıma katkıda bulundu.