Skip to content Skip to footer

Mayıs ayında belirttiğimiz gibi yeni ofisimize taşınmamızla birlikte, Pozitif Yaşam Destek Merkezince düzenlenen eğitim ve söyleşi toplantılarını sıklaştırmaya karar vermiştik.

Bu çerçevede 29 Mayıs 2010 Cumartesi günü “HIV’e ilişkin bilgi ve yaşam becerilerinde kapasite geliştirme eğitimi” düzenledik. Samimi ve sıcak bir ortamda geçen kapasite geliştirme eğitiminde Uzman Psikologumuz, Doktorumuz ve Beslenme uzmanımızla birlikte Destek merkezi çalışanlarımız da yer aldılar. Eğitimde “sağlıklı beslenme”, “HIV’in tıbbi ve psikolojik boyutu” başlıkları altında gerçekleşen eğitimde danışanlarımız birbirleriyle sohbet etme ve deneyimlerini paylaşma fırsatı buldular. Pozitif Yaşam Derneği bünyesindeki kapasite geliştirme eğitimleri tüm danışanlarımızın yararlanabilmesi, bilgilerini tazeleyebilmesi amacıyla her ay tekrar edilecek.  Bu eğitimi takiben 5 Haziran 2010 Cumartesi günü saat 14.00′ de ”Anti HIV ilaçları, ilaca uyum, direnç ve yan etkiler” başlığı altında özellikle  ilaç kullanımının ve ilaca uyumun psikolojik etkilerinin değerlendirildiği bir sohbet toplantısı gerçekleştirdik.

Uzm. Psikolog Murad Yüksel’in modere ettiği toplantıya uzun süredir ilaç kullanan danışanlarımız katıldığı gibi, ilaç kullanmaya henüz başlamış/başlayacak olan danışanlarımızın da katılması, bilgi paylaşmak ve ilaç kullanan diğer danışanlarımızın henüz ilaç kullanmayan diğer danışanlara tecrübelerini aktarması bakımından hayli yararlı oldu.

Pozitif Yaşam Destek Merkezi’nin düzenlediği eğitim ve sohbet toplantıları hakkında bilgi almak ve katılım talepleriniz için 0212 288 38 83 telefon numarasından bilgi edinebilirsiniz.