Skip to content Skip to footer

Pop Divaları olan Lady Gaga ve Cyndi Lauper, M-A-C Kozmetiğinin Viva Glam kampanyasının “Dudaklarımızdan”ın yüzleri Bu kampanya HIV/AIDS ile yaşayan kadınları ve yeni enfeksiyonları önlemek için çalışanları onurlandırmaktadır.

Viva Glam Cyndi (açık mercan kırmızısı ruj) ve Viva Glam Gaga (açık mavi pembe ruj) satışlarının bütün kazancı M·A·C AIDS Fonuna bağışlanmaktadır. Bugüne kadar bu fonda $150 milyon’dan fazla para HIV/AIDS ile mücadele etmek ve dünya genelinde HIV Pozitif insanların hayatlarını iyileştirmek için toplanmıştır.

Gaga, ‘M.A.C’yi 10 yaşından beri kullanıyorum ve bu kampanyaya aşinayım. Viva Glam’ın konuşan insanlarının arasına katılmam bir onur. Yeni Viva Glam rujumun rengi ha

ka.  Tam ben gibi pembe, her gün için harika, 80’lerden gibi.  Umarım kadınlar bu ruju alarak hem kendilerini hem de bu durumu onurlandırırlar’ dedi.

Bu yeni Viva Glam kadınlarının programının bir bölümü olarak, M·A·C AIDS Fonu, kadınların HIV riskiyle arşılaşma olasılığına neden olan cinsiyet eşitsizliğine, domestik şiddete, ayrımcılığa ve diğer zayıflıklara odaklanmak üzere $2.5 milyon bağış dağıtacaktır.

John Demsey “Viva Glam çitasını bu yıl, iki inanılmaz sanatçının sesiyle, yükseltiyoruz ‘ dedi. Estee Lauder Şirketinin grup başkanı ve  M·A·C AIDS Fonunun başkanı olan . John Demsey “Lady Gaga ve Cyndi Lauper,HV/AIDS krizini ön plana çıkarıyor’ ve ‘1980’lerde HIV/AIDs salgınının başladığı zamanlarda müzik endüstrisini bir sanatçımız var ve bugün özellikle gençler tarafından sevilen başka biri. Bu iki sanatçımız eşit derecede bu hastalıktan etkilenen farklı kuşakları temsil etmektedir ve ikisi de rujun gücü ile bu mesajı yaymamıza yardımcı olacaktır’ dedi

‘Dudaklarımız’danın M·A·C AIDS Fonu ile birleşmesiyle, kadınlar ve HIV üzerine gerçekleşen ülke genelin-e çalışmalara veriler oluşturulmaktadır. M.A.C çalışmalarının sonuçlarına göre, beş Amerikan kadınından üçü asla HIV testi olmamakta (%55) ve %78’i cinsel birleşme esnasında prezervatif kullanmamaktadır. Bunların dışında, ortalama olarak kadınlarda en son HIV testi yaptırılması üç yıl önce, erkeklerde ise iki yıl öncedir.